loader

Slovensko


Slovenská republikaSlovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – Eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo Slovenskú korunu.


Nízke náklady na pracovnú silu a daňová reforma sa na začiatku 21. storočia stali atraktívne pre zahraničných investorov, najmä z automobilového priemyslu, ktorý má v slovenskej ekonomike výraznú pozíciu.Na Slovensku je vyrobených najviac áut na svete na jedného občana. Nachádzajú sa tu závody spoločnosti Volkswagen v Bratislave, PSA Peugeot-Citroën v Trnave, Kia v Žiline a najnovšie aj Jaguar Land Rover.


Druhý najdôležitejší priemysel je elektrotechnický priemysel. Pri Nitre má továreň spoločnosť Sony, pri Galante spoločnosť Samsung. Slovenský priemysel má priaznivé vyhliadky na rozvoj a mal by rásť aj v nasledujúcich rokoch. Na Slovensku sa v roku 2019 vyrobilo 1 100 000 automobilov, čo je najviac automobilov na svete v prepočte na jedného obyvateľa, konkrétne 202 áut na tisíc obyvateľov. Krajina si výrobou automobilov získala prívlastok Detroit Európy a po rozvoji ekonomiky aj tatranský tiger.
Slovensko Tatry

Chcete vedieť viac ? nech sa páči


prenájom priestorov


tu nájdete informácie o každom z ponúkaných priestorov

Skladové a kancelárske priestory TrenčínSkladové a kancelárske priestory TrenčínSkladové a kancelárske priestory TrenčínSkladové a kancelárske priestory TrenčínSkladové a kancelárske priestory TrenčínSkladové a kancelárske priestory TrenčínSkladové a kancelárske priestory TrenčínSkladové a kancelárske priestory Trenčín
Biznis Park VÁH

Biznis Park VÁH
partner pre vaše podnikanie


Ľudovíta Stárka 16

Trenčín

91105 Slovakia© 2024 StorageRent, s.r.o.

web by niw.sk